Email

Telefoon

Whatsapp

Contact

Home / blogs / Geen handhaving Wet DBA tot 2020

Geen handhaving Wet DBA tot 2020

Opschorting verlengd tot 2020

De handhaving van de Wet deregulering beoordeling arbeidsrelaties (DBA) is opgeschort tot 1 januari 2020. Dat hebben minister Koolmees van Sociale Zaken en staatssecretaris Snel van Financiën bekendgemaakt in een brief aan de Tweede Kamer. Tot die datum worden opdrachtgevers en opdrachtnemers niet beboet of geconfronteerd met naheffingen wanneer achteraf wordt vastgesteld dat er sprake is van een dienstbetrekking. In de tussentijd werkt het kabinet aan nieuwe wetgeving die meer duidelijkheid moet bieden over arbeidsrelaties.

Aanpak van kwaadwillenden

Hoewel de algemene handhaving is uitgesteld, worden de mogelijkheden om op te treden tegen kwaadwillenden vanaf 1 juli 2018 verruimd. Van kwaadwillendheid is sprake wanneer aantoonbaar sprake is van een (fictieve) dienstbetrekking én van evidente en opzettelijke schijnzelfstandigheid. In die gevallen kan de Belastingdienst wel degelijk handhavend optreden. Het kabinet wil hiermee voorkomen dat de opschorting wordt misbruikt door partijen die bewust regels omzeilen.

Onrust rondom de Wet DBA

De Wet DBA was bedoeld om duidelijkheid te geven over wanneer sprake is van een dienstbetrekking en wanneer iemand als zelfstandige kan werken. In de praktijk zorgde de wet echter voor veel onzekerheid bij zowel ZZP’ers als opdrachtgevers. Veel organisaties werden terughoudend in het inhuren van zelfstandigen uit angst voor naheffingen en boetes. De verlenging van de opschorting moet rust creëren totdat een beter werkbare regeling is ingevoerd.

Doel van nieuwe regelgeving

Met de toekomstige wetgeving wil het kabinet schijnzelfstandigheid tegengaan en voorkomen dat mensen tegen te lage tarieven werken zonder sociale zekerheid of pensioenopbouw. Tegelijkertijd moet het concurrentienadeel worden aangepakt voor bedrijven die zich wel aan de regels houden. Volgens het kabinet mogen vaste werknemers, flexwerkers en ZZP’ers geen oneerlijke concurrenten van elkaar zijn op de arbeidsmarkt. De nieuwe regels moeten zorgen voor een evenwichtige en eerlijke arbeidsverhouding voor alle partijen.

Bekijk onze blogs